Затверджено

Голова Миколаївської районної державної адміністрації

_________________ Т.Оприск

«__» __________ 2017 року

 

Затверджено

Рішення сесії районної ради

№ ___ «__» __________ 2017року

____________________ Т.Зубрицький

   Погоджено

Перший заступник голови Миколаївської

районної державної адміністрації

_________________ Я.Лукомський

«__» ________ 2017року

ПРОГРАМА

фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг Миколаївського району на 2017 рік

                      

Погоджено

Голова постійної комісії з питань економіки, бюджету, податків,

розвитку підприємництва Миколаївської районної ради

_______________ Л.Сорочак

«__» __________ 2017 року

 

Погоджено

Голова постійної комісії з питань промисловості, енергозберігання, зв’язку, шляхового господарства, розвитку агропромислового комплексу і екології

Миколаївської районної ради

_______________ А.Оленич

«__» __________ 2017 року

Погоджено

Начальник відділу економічної політики

Миколаївської районної державної адміністрації

_________________ М.Ланчевич

«__» ________ 2017 року

 

Погоджено

Начальник фінансового управління

Миколаївської районної державної адміністрації

_________________ З.Москалюк

«__» ________ 2017 року

МП

Розробник

Начальник відділу ЖКГ та розвитку інфраструктури районної державної адміністрації

_________________ О.Ганущак

«__» ________ 2017 року

   

м. Миколаїв   2017 рік


 

ПРОГРАМА

фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг Миколаївського району ,          на 2017 рік (далі – Програма)

1. Загальні положення Програми

Програма розроблена на виконання законів Закони України «Про автомобільні дороги», «Про дорожній рух», «Про транспорт», «Про автомобільний транспорт», «Про джерела фінансуваннядорожнього господарства України» та Бюджетного кодексу України.

З метою покращення соціально-економічного становища району, збільшення його інвестиційної привабливості та створення умов для безпечного і повноцінного життя, праці і відпочинку населення Миколаївського району, існує необхідність покращення ситуації у сфері дорожнього господарства.

Програма визначає основні пріоритети розвитку дорожнього господарства району, проведення ремонтних робіт на дорогах загального користування, комунальних дорогах та їх утримання в належному стані.

2. Мета Програми

Зважаючи на незадовільний техніко-експлуатаційний стан більшості автомобільних доріг, основною метою Програми є збереження існуючої мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та забезпечення задовільних умов руху автотранспорту й безпеки дорожнього руху.

Пріоритетні напрямки:

-     розвиток дорожньої інфраструктури та створення безпечних умов
дорожнього руху на території району;

           - покращення соціально-економічного розвитку району, збільшення інвестиційної привабливості та розвитку виробництва за рахунок будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг району;

-  забезпечення життєво важливих інтересів населення, об'єктів виробництва,підприємств, установ, організацій району незалежно від форм власності шляхом покращення сполучення;

- підвищення ролі місцевих громад в плануванні, фінансуванні та виконанні ремонтних робіт на дорогах населених пунктів, контроль за ефективністю використаних коштів та якістю робіт.

3. Визначення проблеми, на розв'язання якої спрямована Програма

Миколаївський район розташований у південно-східній частині Львівської області і межує на півночі з Пустомитівським, сході і південному сході – з Жидачівським, північному сході – з Перемишлянським, півдні – Стрийським, заході – Дрогобицьким та Горордоцьким районами.

Протяжність району зі сходу на захід – 36,5 км, з півночі на південь – 34,5 км. Площа території району 675 кв.км, що складає 3,2 % території області. У районі нараховується 57 сільських поселень, місто і селище міського типу. Сільські поселення об’єднані у 20 сільських рад, крім цього є 1 селищна та 1 міська ради та 1 об’єднана сільська громад. Населення району становить 63,3 тис.грн.

Через район з півночі на південь пролягає автострада міжнародного значення Львів-Стрий-Чернівці та Львів-Стрий-Ужгород-Чоп. Місто Миколаїв розташоване на 38 км на південь від м.Львова. Проходить також електрифікована залізнична магістраль Львів-Стрий-Чоп.

         Через територію Миколаївського району проходять автомобільні шляхи:

-      державного значення – М-06 Київ-Чоп протяжністю 29 км;

-      територіального значення – Т-1402 Східниця-Пісочна протяжністю 13,9 км, Т-14-19 Миколаїв-Жидачів-Калуш – 10,8 км, Т-14-25 Миколаїв-Городок-Жовква – 13,9 км, Т-14-16 Львів-Пустомити-Мединичі – 16,7 км.

Крім того, територією району проходить одна дорога обласного значення    О 140901 Розділ-Жирова, загальною протяжністю 13,8 км та 40 доріг районного значення, загальною протяжністю 220,6 км.

Протяжність доріг і вулиць, що знаходяться у комунальній власності місцевих рад становить 345,6 км.

Промислові підприємств, агроформування, суб’єкти господарювання малого та середнього бізнесу району для здійснення своєї господарської діяльності практично всі використовують транспортні засоби, в тому числі негабаритні, великої місткості і тонажу. Підприємства району та сільгоспвиробники використовують спецтехніку. Частина транзитних транспортних потоків проходить через населені пункти. Значне транспортне навантаження на вулицях створюють підприємства і підприємці, що здійснюють свою господарську діяльність у районі.

У зв'язку зі значним транспортним навантаженням, шляхова мережа району втрачає свої експлуатаційні якості і потребує як утримання, так і капітального ремонту, а місцями й повної реконструкції. На даний час у більшості випадків в районі виконується поточний ямковий ремонт дорожнього покриття, який не дає довготривалого ефекту і через деякий час потребує його повторного здійснення. Капітальний ремонт дорожнього покриття, який відповідає всім сучасним стандартам є економічно вигіднішим за постійний ямковий ремонт.

        Так, на ремонти шляхів у 2016 році використали кошти з обласного, районного та місцевих бюджетів.

Зокрема:

-         за кошти обласного бюджету проведено ремонт доріг загального користування на суму 10 млн.грн. ( протяжністю - 13,6 км);

-         за кошти районного бюджету та бюджетів органів місцевого самоврядування проведено ремонт доріг загального користування на суму 4 млн. 175 тис.грн   –   ( протяжністю 8,6 км).

   В загальному, протяжність відремонтованих ділянок автомобільних доріг за ці кошти становить - 22,20 км, що становить незначну частину від загальної протяжності доріг району, що залишаються у незадовільному стані.

   Упродовж січня-грудня 2016 року місцевими бюджетами на ремонт та утримання доріг комунальної власності у 2016 р. використано понад 7 746,74тис.грн., з них на капітальний ремонт 4168,90-тис.грн, та поточний ремонт -3577,8 тис.грн.

     Відповідно до програми фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг Миколаївського району у 2016 році з районного бюджету на ремонт доріг виділено кошти в с умі 5480,00 тис.грн, з них на:

- дороги комунальної власності - 1630,00 тис.грн. (використано1 415,00 тис.грн );

- дороги загального користування – 3850,00 тис.грн (використано 2 850,00 тис.грн)

       В загальному по Програмі з районного бюджету використано 4265,00 тис.грн.

4.  Обґрунтування шляхів і засобів розв'язання проблеми,

обсягів та джерел фінансування

Витрати, пов'язані з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг, необхідні для реалізації програм розвитку дорожнього господарства України, особливо в сільській місцевості, можуть здійснюватися за рахунок бюджетних та інших коштів.

Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок надходжень до районного та місцевих бюджетів, акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, залишків коштів на 01.01.2017 року, перехідних залишків збору за першу реєстрацію транспортних засобів, транспортного збору з машин, які мають об’єм циліндра більше, ніж 3тис.м3, спонсорських коштів.

         Обсяги фінансових ресурсів на реалізацію Програми, у разі потреби, протягом року можуть уточнюватися.

           

5.Завдання і заходи Програми, результативні показники

Виконання Програми забезпечить:

- Збереження існуючої мережі доріг загального користування місцевого значення від руйнування; своєчасне виконання поточного ремонту та виконання заходів з безпеки дорожнього руху.

- Ліквідацію незадовільних умов руху автотранспорту, у тому числі маршрутів загального користування, на аварійних ділянках доріг загального користування місцевого значення шляхом проведення на них ремонтних робіт.

- Покращення транспортного, пішохідного зв’язку та безпеки дорожнього руху.

- Створення умов доступності сільських територій до обласного і районного центрів.

- Облаштування під’їзних доріг до важливих культурних об’єктів.

6. Координація та контроль за ходом виконання Програми

Відповідальним виконавцем Програми у частині забезпечення робіт із будівництва, реконструкції, ремонту та утримання доріг загального користування місцевого значення є їх балансоутримувач - Служба автомобільних доріг у Львівській області.

Відповідальними виконавцями Програми в частині забезпечення робіт із будівництва, реконструкції та ремонту доріг і вулиць комунальної власності є їх балансоутримувачі – міська, селищна, сільські ради та об’єднана громада.

Координація та контроль за ходом виконання заходів, передбачених Програмою покладається на відділ ЖКГ та розвитку інфраструктури райдержадміністрації.

 

Начальник відділу ЖКГ

та розвитку інфраструктури РДА                            О.М.Ганущак

 

 

Паспорт

Програми фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг Миколаївського району, на 2017 рік

  1. 1.Ініціатор розробки – відділ ЖКГ та розвитку інфраструктури райдержадміністрації
  1. 2.Дата, номер документа про затвердження Програми –__________________________________________
  1. 3.Розробник Програми – відділ ЖКГ та розвитку інфраструктури райдержадміністрації
  1. 4.Співрозробник Програми – фінансове управління райдержадміністрації
  1. 5.Відповідальний виконавець Програми –відділ ЖКГ та розвитку інфраструктури райдержадміністрації, фінансове управління райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування, Служба автомобільних доріг у Львівській області.
  1. 6.Учасники Програми –відділ ЖКГ та розвитку інфраструктури райдержадміністрації, фінансове управління райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування
  1. 7.Термін реалізації Програми:

початок – 1 березня 2017 року, закінчення – 31 грудня 2017 року.

  1. 8.Загальний обсяг фінансових ресурсів, передбачених для реалізації Програми визначається із: надходжень до районного та місцевих бюджетів, акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, залишків коштів на 01.01.2017 року, перехідних залишків збору за першу реєстрацію транспортних засобів, транспортного збору з машин, які мають об’єм циліндра більше, ніж 3тис.м3, спонсорських коштів та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Начальник відділу ЖКГ

та розвитку інфраструктури РДА                                                 О.М.Ганущак

Додаток

 

Ресурсне забезпечення

ПРОГРАМИ

фінансування робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг Миколаївського району, на 2017 рік

                                                                                                      

  Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми

2017 рік,

тис. грн

Усього

12500,0  
у тому числі:    
районний бюджет 5000,0  
     

бюджети місцевих рад

7000,0  

інші джерела

500,0  
         

Начальник відділу ЖКГ

та розвитку інфраструктури РДА                                  О.М.Ганущак