Міністерство юстиції спільно з міжнародними партнерами провело аудит структури міністерства та його органів управління. Проведений аналіз засвідчив низьку ефективність роботи системи юстиції.

Головні причини цього відсутність мотивації через низьку заробітну плату; бюрократія та побутова корупція; надлишкова кількість керівників відносно загальної кількості персоналу (1 керівник на 9 працюючих); обмеження доступу до роботи в системі юстиції через необхідність мати стаж держслужби.

Ініціативи Мін’юсту:

Міністерством юстиції була ініційована інституційна реформа системи органів юстиції. Цей комплекс заходів передбачає прибирання дублюючих функцій відомства, а також ліквідацію Державної реєстраційної та Державної виконавчої служб, завершення ліквідації Державної служби захисту персональних даних, скорочення працівників Мін’юсту, Укрдержархіву, територіальних органів юстиції та ГУЮ в областях.

6 лютого відбулося перше тестування керівників обласних ГУ юстиції, ДРС та ДВС. Випробування проходили 85 осіб. За 50 хвилин їм пропонувалося розв’язати тести та написати відповіді на 3 відкриті запитання. Наступним етапом для них стала співбесіда з Кадровою комісією. До складу комісії входять як фахівці системи юстиції, так і професійні менеджери з підбору кадрів. Вперше така робота проведена разом з провідними світовими кадровими агенціями, які погодилися надати відповідну допомогу безоплатно. Зокрема Enst & Young Human Capital. На тих, хто залишиться, чекає програма спеціальних тренінгів від іншого партнера – USAID. За наслідками тестів та співбесід 47 керівників органів юстиції вищої ланки вимушені будуть покинути свої посади.

Міністерство юстиції оголосило безпрецедентний конкурс на 47 вакантних керівних посад на території всієї України. Окрім того, Міністерство юстиції України оголосило конкурс на заміщення посади заступника міністра з питань європейської інтеграції. При цьому прибрані будь-які кваліфікаційні обмеження щодо претендентів. Зокрема, скасована необхідність наявності досвіду роботи на державній службі. Для участі в конкурсі на заміщення вакантних посад достатньо мати юридичну освіту та досвід роботи за фахом.

Проведенням конкурсів опікуватимуться міжнародні кадрові компанії Ernst & Young Human Capital та Агентство США з міжнародного розвитку USAID. У нову структуру мають прийти нові люди – молоді, фахові, вмотивовані й патріотичні, які зможуть працювати за новими принципами.

Б.Юськів, заступник начальника Головного управління юстиції у Львівській області.

Люди в цьому діалозі

Залиште ваші коментарі

Залишити коментар як гість

0
  • Гість - TS

    The women’s Skysper bike clothing builds on the existing Fashion collection. The new SUMMER range includes new cycle accessories and matching SUMMER Shorts (options with and without bibs) and a SUMMER bicycle clothing. Features include customizable bib shorts with roll-up leg hems, silicone dot print grippers, women’s performance chamois pads and UPF50+ sun protection.