Усесвітній день боротьби проти бронхіальної астми проголошено за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я – його відзначають щорічно 30 травня спільно зі Всесвітнім днем хворого на алергію.

За словами головного позаштатного спеціаліста департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації з алергології Анізії Бандрівської, кількість захворювань на бронхіальну астму зростає з року в рік у всьому світі, в Україні та, зокрема, на Львівщині. Так, у 2014 році в області зафіксовано 9 200 захворілих на бронхіальну астму (поширеність складає 4,6 на 1000 дорослого населення). Щороку збільшується кількість хворих на полінози та алергічні риніти – минулого року виявлено 2 500 випадків полінозу та 5 900 випадків алергічного риніту серед дорослого населення.

"Поширеність захворюваності на бронхіальну астму по Львівській області серед дітей складає 1 822 випадки (4,5 на 1000 дитячого населення), на алергічний риніт – 4 371 (10,8 на 1000 дитячого населення), атопічні дерматити – 7 325 (18,3 на 1000 дітей). Проте поширеність набагато вища, адже пацієнти не завжди звертаються до алерголога, а проходять лікування у інших спеціалістів", - доповнює Роксолана Головин, головний позаштатний спеціаліст з дитячої алергології департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Мета заходів, що проводять у цей день – залучення уваги громадськості до цих важливих проблем.

Залиште ваші коментарі

Залишити коментар як гість

0
  • Коментарі не знайдено